Je hebt misschien al gehoord dat de huurbevriezing voor 2025 en 2026 niet doorgaat. Minister Keijzer heeft dat bekendgemaakt. Dat betekent dat de huurverhoging waarover je eerder een brief van ons kreeg, gewoon doorgaat. We snappen het best als je dit jammer vindt. Tegelijk zijn we blij dat er nu duidelijkheid is.
Als woningcorporatie willen we er zijn voor huurders van nu én in de toekomst. Daarom is huurbevriezing voor ons geen goede oplossing. We willen namelijk meer woningen bouwen, omdat er veel mensen een huis zoeken. Ook willen we woningen verbeteren en verduurzamen. Voor al deze zaken hebben we huurinkomsten nodig. Ook voor ons worden de kosten namelijk steeds hoger.
Voor de huurverhoging volgen we de landelijke afspraken. Daarin staat dat we de huren dit jaar mogen verhogen met maximaal 5% voor sociale huurwoningen en 4,1% voor duurdere huurwoningen. Hoeveel de huur voor jou precies stijgt, staat in de brief die je vóór 1 mei van Habion Woonservice hebt ontvangen.
De nieuwe huurprijs geldt vanaf 1 juli. Betaal je via automatische incasso? Dan passen de vastgoedmanagers het bedrag automatisch aan. Maak je zelf de huur over? Vergeet dan niet om vanaf juli het nieuwe bedrag te betalen dat in je brief staat. Als je de huurverhoging niet betaalt, krijg je van Habion Woonservice een brief om de huurverhoging wel te gaan betalen. Doe je dit voor augustus nog steeds niet, dan sturen we jouw dossier in aan de Huurcommissie. Dat betekent dat je daarna een verzoek krijgt van de Huurcommissie om aan te geven waarom je de huurverhoging niet betaalt.
Heb je hier vragen over, neem dan contact op met Habion Woonservice.